Cykloelektrárna
od Nano Energies


Šlápněte do kola a přehrajte si film, ozvučte koncert, nebo si nabijte telefon! Jednoduše jezdíte na stacionárním kole, vyrábíte při tom elektrickou energii a při tom se bavíte hudbou nebo filmem. Cykloelektrárna je vlastní inovativní projekt Nano Energies, kterým přibližujeme výrobu elektřiny širší veřejnosti. Naše kola si můžete vyzkoušet pravidelně každý měsíc v pražském kině Aero a míň pravidelně v menších regionálních kinech po celé republice.

Jak se líbí projekt Cykloelektrárny kinu Aero nám řekla jeho ředitelka, Zuzana Kameníková


Čím Vás oslovila myšlenka cykloelektrárny a jak jste se o ní dozvěděli?

Projekt Cyklo kina jsme začali vyvíjet přibližně na začátku roku 2016. Původně jsme plánovali postavit cykloelektrárnu pro filmové projekce sami, ale během příprav jsme zjistili, že Nano Energies už podobný projekt vyvíjí. Proto jsme se propojili a z naší strany následně zajistili dramaturgickou a propagační část projektu cyklo kina.

Jaké jsou reakce diváků na to, že v kině nesedí na místě, ale musí si film společně „odšlapat“ na kolech?

Diváci jsou z těchto projekcí nadšení. I přes možnou počáteční nedůvěru, resp. neznalost toho, co je čeká, odcházejí příjemně překvapení. Jednak tím, že osm kol je schopno vygenerovat dostatečné množství energie pro projekci celovečerního filmu, jednak proto, že spálením vlastní energie při šlapání přispějí k úspoře klasické energie z běžné sítě.

Zkusila jste si i Vy odšlápnout některý z filmů? Bylo to náročné?

Určitě jsem si to taky vyzkoušela, ať už při prvních testech nebo při samotných projekcích. Překvapivě je potřeba kolo roztočit docela silně, aby se udržel požadovaný výkon. Nejsou to sice žádné závody, ale vyhlídková jízda také ne.

Zapadá cykloelektrárna do koncepce kina Aero?

Aero se dlouhodobě snaží přinášet divákům netradiční filmové zážitky. Ať už se jedná např. o projekce Naslepo, kdy diváci předem neznají promítaný film, nebo v minulosti zrealizovaný projekt Cinema Cuisine, kdy po filmu následoval kulinářský zážitek v baru. Na Cyklo kino jsme si mysleli už delší dobu i proto, že zelenou energii od Nano Energies několik let odebíráme. Tentokrát jsme chtěli ale jít ještě o kousek dál a energii pro projekci nechat vyrobit samotnými diváky. Doufáme, že se řady Aerocyklistů budou rozrůstat a projekt poběží dál v měsíčních intervalech jako doteď.


Více o programu se dozvíte na stránkách kina Aero, nebo na Facebooku Nano Energies.


Rádi byste také podpořili myšlenku udržitelnosti a připravili pro vaši akci něco zajímavé? Můžeme se domluvit na podmínkách vypůjčení cykloelektrárny. Napište nám na !

Mám zájem

Odesílám data.

Při odeslání formuláře nastala chyba.

Nyní můžete očekávat, že vás v nejbližší možné době kontaktuje náš tým Nazeleno.

Nejrychlejší cesta k informacím

Kontaktujte nás na uvedeném telefonním čísle.
Jsme tu pro vás od pondělí do pátku
od 8 do 17 hodin.

Přizpůsobíme se
vašemu rozvrhu

Vyberte si čas, který se vám hodí nejvíce. Budeme vás kontaktovat během dvou pracovních dnů.

Zpracováváme pouze osobní údaje potřebné pro vyřízení objednávky a uzavření smlouvy v souladu s právními předpisy o ochraně osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů a jejich ochraně naleznete zde.

Rádi předáme
více informací

Jednoduše popište svůj dotaz. Naši pracovníci se vám ozvou s odpovědí během dvou pracovních dnů.

Zpracováváme pouze osobní údaje potřebné pro vyřízení objednávky a uzavření smlouvy v souladu s právními předpisy o ochraně osobních údajů. Více informací o zpracování osobních údajů a jejich ochraně naleznete zde.

Připravíme firemní řešení
na míru

Vyberte si téma a čas. Náš obchodní zástupce vás bude do dvou pracovních dnů kontaktovat.